Lestkov

uklid2
uklid3
uklid4

O postpenitenciární péči jako o

"důležitém nástroji prevence recidivy páchání trestné činnosti osob propuštěných z výkonu trestu odnětí svobody a o základním nástroji jejich resocializace a integrace"

se hodně mluví, ale velmi málo se v kontextu státního systému pro něj dělá.

Otázka je, proč to všechno vynaložené úsilí "výchovného procesu" v době ve vězení, když po propuštění je člověk bez sociální sítě najednou vystřelený do světa bez jediného nástroje přežití?

Noc kostelů 2019

nk19

Opakovaně pořádáme Noc kostelů v sídlech našich sborů. Letos také v kazatelské stanici Lestkov, v kostele ŘKC u sv. Prokopa, který je dějištěm našich mnohých ekumenických akcí a především ho vnímáme jako místo setkávání obce ke spirituálním okamžikům.

O Noci kostelů se více můžete dozvědět na oficiálním webu. Program u nás bude tento:

Velikonoce 2019 s dětmi

vejce1
vejce2
vejce3
vejce5
vejce6
vejce7
vejce8
vejce9

Na Bílou sobotu jsme i letos připravili pro děti velikonoční program.

Týden dopředu si děti ozdobily umělá vajíčka a o Velikonocích jsme se s nimi vydali do přírody. V zaniklé vsi Horní Víska, přináležející ke kazatelské stanici Lestkov, jsme je schovali, hledali, našli a ozdobili s nimi symbolicky bílou třešeň. Potom byly buřty a krásně spolu.

Stromeček v Lestkově

strom

K začátku adventu patří rozsvěcení stromečku a v kazatelské stanici Lestkov také tradičně s duchovním slovem.

Pod stromečkem tak potkáte nejen koledníky, ale také paní farářku. Ta další lákadla samozřejmě též platí.

Srdečně zveme!

Děti v kazatelské stanici

noe
noe3
noe2

Druhý rok se daří setkávání farářky s dětmi v 17km vzdálené kazatelské stanici Lestkov.

Díky nadstandartní spolupráci s Obecním úřadem se s dětmi setkáváme v obecních prostorách hasičské klubovny, protože sborový dům je ve špatném technickém stavu.

Skupinu tvoří pět až deset dětí všech věkových skupin a letos z ní vzešly také dvě konfirmandky, které se začaly připravovat ve dvouletém cyklu podle materiálů doporučených pro práci s konfirmandy Balcar, Gallus: Dvakrát měř, jednou věř .

Díkůvzdání 2018

lestkov

První říjnová neděle je tradičně nedělí díků za úrodu.

Ve sborech se slaví Večeří Páně, přináší se výzdoba z plodů polí a zahrad a tématicky se soustředíme na vděčnost za to všechno, co denně a každoročně dostáváme.

Kazatelská stanice Lestkov

Kazatelská stanice Lestkov je nedílnou součástí černošínského farního sboru. Křesťané se zde scházejí dvakrát do měsíce ve sborovém domě, který je v současné době připraven k rozsáhlé rekonstrukci. Bohoslužby se konají každou 2. a 4. neděli v měsíci od 8:30 hodin.

Kazatelská stanice Lestkov
rok1947_konfirmace