Zhořec

Zhořecká brigáda

zh1
zh2
zh3
zh4
zh5
zh6
zh7
zh8
zh9
zh10
zh11

Byl to dost neuvěřitelný víkend.
Nikdy bych nevěřila, kolik práce se dá za jeden den udělat.
Nikdy bych nevěřila, jak moc může být člověk unavený (třeba tak, že spí, když vedle něj jede sbíječka).
A šťastný kdo uvěří, i když neviděl.
Díky všem, kdo Zhořci věří!
Hezký začátek léta!

Tags: 

renovace oken na Zhořci

okna1
bez oken
okna3

Staré dostalo na léto nový kabátek, hodně toho bylo zachráněno a zaskleno a my děkujeme panu truhláři za trpělivost a Sašovi za tvrdou brigádu sundávání na nandávání téměř 40 oken!

Přijeďte se podívat, jak Zhořci okna sluší!

Tags: 

od (nové) podlahy

podl1
podl2
podl3
podl4

Pobyt na Zhořci je odpočinek a klid pro návštěvníky. Zároveň veliká pomoc pro starý sborový dům. Všechny prostředky, které ubytování věnují sboru, se vracejí zpět do jeho renovace. 

Letos si tak Zhořec mohl dovolit novou podlahu ve spojovací chodbě, kde dlouhá leta zela nepříjemná díra v prknech. 

 

Díra již vešla do úsloví, protože když se před létem jedna skupina zajímala o ubytování, první z jejích dotazů zněl: a je tam ještě ta díra v podlaze? 

Tento podzim můžeme šťastně odpovědět: není.

 

Tags: 

Benefice pro Zhořec

Zhořec

Sborový dům ve Zhořci u Bezdružic bude 14.-16.6. hostit soustředění konfirmandů a mládeže z našich sborů.

V nedaleké Domaslavi zároveň probíhá pobyt rodin Horno Slavkovského sboru.

Proto jsme se rozhodli neděli Trojice slavit společně Večeří Páně, zpěvem, sdílením a pomoci tím také objektu, který by rád ještě dlouhá léta sloužil jako příjemné místo k pobytům a rozjímání v přírodě. 

Srdečně Vás zveme na výlet na krásné místo!

 

(Svoz ze Stříbra autobusového nádraží odjíždí 9.00, z Černošína zastávky u Muzea 9.15.)

Tags: 

Voda pro Zhořec

vrt
přípojka1
přípojka2
benefice
zhlaví vrtu
ejhle voda

Prakticky od vzniku farního sboru v Černošíně roku 1947 čteme v kronice, že objekt na Zhořci je ideálním místem pro setkávání a pobyty v přírodě. V té době se v bývalé hospodě a později zároveň sídle MNV konaly pravidelné bohoslužby pro několik stovek lidí. Nicméně panenské okolí zapadlé vesničky lákalo k dalšímu využití budovy. Již za totalitní nesvobody se mnohé akce pod dohledetm StB konaly a příležitostně byly rozpuštěny. Bratr farář Jan Keller zde přišel v roce 1984 také o státní souhlas kvůli práci s mládeží.

Tags: 

jak šel čas na Zhořci

konf_zhořec1
konf_zhořec2
tabor_zhořec

 

Archivní fotky zachycující br. faráře Josefa Koláčného s konfirmandy na Zhořci v roce 1949. Patrný je původní stav budovy - okna ve výklenku modlitebny.

 

Pozdější období 90. let, kdy dům sloužil jako zázemí pro různé tábory a mládežnické či rodinné pobyty. Kuchyňka je prakticky nezměněna dodnes. 

 

Tags: 

Poustevna na Zhořci

Dnes nevyužívaný sborový dům v bývalé kazatelské stanici Zhořec u Bezdružic (okr. Tachov, pozor na záměnu!) nabízí velmi skromné podmínky k noclehu (voda z nezávislého zdroje se nosí vlastnoručně) a procházkám krásnou krajinou Konstantinolázeňska, údolím potoka Hadovka a hlubokými lesy plnými zaniklých vesnic a meditativních míst. Blízké sbory jsou založené na základech reemigrantské vlny osidlovatelů ze Zelowa aj., kteří zde stále ještě žijí a vyprávějí své příběhy víry a za návštěvu tak stojí i nedělní bohoslužby. Známá trampská oblast skýtá spoustu cílů k výletům. Místo na první pohled pro dnešního člověka zcela odlehlé a jako z jiných dob, obohatilo ve své minulosti již mnoho skupin mládežníků, farářů i jednotlivců.

http://ubytovani.evangnet.cz/ubytovani/poustevna-na-zhorci

N 49°54.59540', E 12°54.37160' (49.9099233N, 12.9061933E)

Zhořecký sborový dům
Přihlásit se k odběru RSS - Zhořec