Sborový den pro Sašu

Drazí přátelé a podporovatelé našich evangelických aktivit!

 
Nevím, jestli to máte podobně, ale pro mě je stále ještě velmi těžké spolehnout se na jakékoliv plány do budoucna. V tom byla jarní koronová pauza skvělým biblickým učitelem. Proto snad ani žádné velké plány nedělám. 
 
Neděle 20. září 2020 ale není tak daleká budoucnost, abych se na ni nemohla těšit! Srdečně Vás k nám zvu na mimořádný podzimní den. 
 
Díky podpoře Nadace Divoké husy se pouštíme do projektu oprav sborového domu v Lestkově, který v době koronové krize našel svého stálého obyvatele. 
 
Proč se nadace jmenuje „Divoké husy?“
"Na začátku nám výrazně pomohla partnerská holandská nadace stejného jména – Wilde Ganzen. Název je inspirován deníkem dánského teologa a filosofa Soerena Kierkegaarda, ve kterém srovnává divoké husy s těmi ochočenými. Zatímco domácí pouze sedí na dvorku a nechávají se vykrmovat, divoké husy létají z místa na místo a brání se ustrnutí. Také naše Nadace nechce zpohodlnět a ustrnout ve vývoji." 
Více o Nadaci můžete zjistit v tomto krásném videu.
 
Jak konkrétně podpora funguje?
Jednoduše řečeno – uspořádáme benefiční akci – vytěžíme minimálně 5 000 Kč – a Divoké husy nám tento výtěžek zdvojnásobí do maximální výše 60 000 Kč.
 
Co Nadaci Divoké husy přesvědčilo, aby podpořili zrovna náš?
"Hledáme ty nejlepší způsoby práce a nejdůležitější témata pro danou lokalitu. V Karlovarském kraji je nejvyšší podíl odsouzených v České republice. Farářka sboru se proto stala také vězeňskou kaplankou a v poslední době se zabývá osudem propuštěných klientů. Ve spolupráci s Obcí Olbramov, Obcí Lestkov a Úřadem práce Tachov zajišťujeme zaměstnávání a v prostorách sborového domu v Lestkově ubytování těmto lidem. Projekt je zatím pilotní a získáváme zkušenosti, ale do budoucna bychom v něm rádi pokračovali."
 
Jak budou peníze přesně použity?
"Vzhledem ke stáří církevních objektů se při užívání objevují provozní závady. Největší položkou, kterou je třeba před zimou dokončit, je výměna oken v místnostech sborového domu v Lestkově, kde žije současný klient. Grant bude doplňovat náklady spojené s touto investicí."
Stav oken na fotografiích.
 
Jaký je program 20.9. v Černošíně?
10:00 bohoslužby s Večeří Páně
11:30 společný oběd
13:00 slovo k benefici
13:10 beseda s hostem Mgr. Martin Zikmund: Výročí 350 let J. Á. Komenského
14:30 vernisáž výstavy Jan Knap: Obrazy
15:00 soubor Ježkovy voči, ZUŠ Planá: Hrdinství, divadelní představení
16:00 rozloučí se s námi Saša
 
Co mohu udělat?
Přijít. Přispět. Myslet na nás i na Sašu.
 
Mohu přijet i zdaleka?
Budeme rádi! Možností přespání je několik. Nejkomfortnější (a v dosahu vlaku) ve Stříbře, nejdobrodružnější na Zhořci a nejblíže problematice v Lestkově hned vedle Saši (večerní oheň a vyprávění jisté).
 
Těším se na setkání!
 
 
Za všechny srdečně
 
Mgr. Juliana R. Hamariová

Tags: